Češky v prvním zápase nezaváhaly, s Estonkama braly všechny body


19.05.2019

V osmi zápasech sobotního startu ženského turnaje se představily i domácí reprezentantky, které porazily Estonky 8:0 (3584:3259).

České béčko, složené převážně z juniorských nadějí, podlehlo Slovinkám 0:8 (3417:3497).

Další sobotní výsledky:

Stejně jako u mužů i v případě českého ženského Áčka platilo, že výběr Estonska jako papírově slabší nám dá prostor pro trénink a ozkoušení drah. Do hry nastoupily Lucie Vaverková, Martina Hrdinová, Natálie Topičová, Helena Gruszková, Hana Wiedermannová i Olga Hejhalová. Jen 21letá Topičová v utkání s mnohem zkušenější Heret Otsovou (43) tahala za kratší konec a až ve finiši dokázala zvrátit skóre, po boji vyhrála 598:588. Nejvíce kuželek zahrála tento den z českých hráček Hana Wiedermannová (634).  

Za český tým B se dnes proti Slovinsku představily Adéla Kolaříková, Iva Rosendorfová, Monika Niklová, Kateřina Majerová, Hana Beranová a Hana Stehlíková, náhradnicí byla Michaela Bagári. Proti Slovinkám sehrály vyrovnané zápasy, Monika Niklová zahrála nejlépe, celkem 617, i tak ale o 17 prohrála s Anjou Forstnaričovou. Hanka Beranová shodila 568 kuželek, prohrála o 3 kuželky s Majou Plavčakovou za stavu setových bodů 2:2.

 V neděli jsou na programu zase mužské skupiny, od 18:30 nastoupí Češi proti Makedonii.

Fotogalerii ze sobotního dne si můžete prohlédnout zde.