Úspěch Vojtěcha Šmardy na Světovém poháru U14


11.05.2019

V rámci mistrovství světa v kuželkách, které se koná až do 30.5.2019 v Rokycanech, proběhl na úvod Světový pohár v kategorii U14. Z kvalifikace postoupilo 16 nejlepších hráčů, kteří se utkali ve finále o  medaile. V obou kategoriích diváci mohli sledovat výkony i českých nadějí. Za velké podpory fanoušků, ukázali své kuželkářské umění Petra Mertlová a Vojtěch Šmarda.

Všichni hráči bojovali ve finále od nuly, ale medaile byly udělovány i za kombinaci – součet výkonu finále s kvalifikačním. Zde právě dosáhl skvělého úspěchu český žák Vojtěch Šmarda, který se svým výkonem 1102 získal stříbrnou medaili. Petře Mertlové těsně utekla bronzová medaile a se svým výkonem 1080 obsadila čtvrtou pozici.

V samotném finále žáků U14 zvítězil Slovinec Vid Ponebsek s hodem 560 a v žákyních U14 oslavila zlato Rumunka Letitia Mihai s výsledkem 575. V kombinaci byl Vid Ponebsek stejně úspěšný, zlatou medaili získal s výkonem 1113. V kombinaci žákyň kartami zamíchal kvalifikační výkon Němky Seliny Thiem, která v součtu s finálovým hozem dosáhla výsledku 1118 a obsadila tak první pozici.

 

Výsledky finále si můžete prohlédnout zde

Výsledky kombinace naleznete zde